Teknolojinin Çocuklarımız Üzerindeki Olumsuz Etkileri

27.04.2018

1.323 Kişi Okumuş

4 Yorum

Teknolojinin Çocuklarımız Üzerindeki Olumsuz Etkileri

Anne baba olarak çok iyi akıllı ahlaklı evlatlar yetiştirmek isteriz.Bunun için yapamayacağımız şey yoktur.

Peki teknolojinin çocuklarımız üzerindeki olumsuz etkilerinden haberimiz varmı?Düzgün kullanıldığında olumlu etkileri olduğu gibi,kontrolsüz gözetimsiz kullanılmaya izin verildiğinde birçok olumsuzluğu gözlenmiştir.Henüz küçük yaşlarda minicik çocukların ellerinde tablet,telefon,bilgisayar olması devamlı televizyon başında vakit geçirmesi çocuğumuzu hem psikolojik hem de sosyal açıdan olumsuz etkiler.

Yaşadıkları dünya ile arasına mesafe koyan çocuklar,sosyal bir ortama girdiklerinde nasıl davranacağını bilemez,bocalar kendilerine yarattıkları sanal dünya ile gerçek dünya arasındaki farklar,çocukların üstesinden gelemeyecek kadar zor olabilir.Bu yüzden çocuklarımız yalnızlaşabilir.

Henüz oyun çağında olan çocuklarımız,çoğu zamanlarını bilgisayar,tablet televizyon karşısında geçirdiğinden yeterince sosyalleşemez,oyun oynamayı, paylaşmayı bilemez.Oyuncaklarından istediği hazzı alamaz,oysaki bizim çocukluğumuzda ki gibi günün büyük bir bölümünü bağda, bahçede toprakla çamurla uğraşarak geçiren çocuklar daha mutlu daha sağlıklı ve özgür olabilirler.Paylaşmayı, sevmeyi,sevilmeyi kısaca hayatı öğrenirler. Çocuklarımızın oyun çağını normal çocuklar gibi oyun oynayarak sağlıklı biçimde tamamlamaları önemlidir. Bunun için biz anne babalara çok önemli bir görev düşmektedir.

Çocuklarımızı teknoloji konusunda kontrol altında tutarak,çocuklarımızla kaliteli vakit geçirerek onları dinleyerek ve onların değerli olduklarını hissettirerek çocuklarımız teknoloji bağımlısı olmaktan kurtara biliriz …

Esenlikle kalınız

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

admin
27 Nisan 2018 - 2:14 pm

Teşekkürler

Mustafa Kemal
27 Nisan 2018 - 4:50 pm

Bu cep telefonları bu çocukları mahvetti

Kerim
01 Mayıs 2018 - 5:29 pm

Çocuklarımızı koruyalım. Korumayanları uyaralım 🙂

admin
08 Temmuz 2019 - 10:58 am

4.5

BENZER İÇERİKLER

FACEBOOKTA BİZ

Domain - Hosting ve Web Hizmetleri